Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Laviani, Feruccio för Kartell, lampa, polykarbonat, Bourgie, design 2004, h 73 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Laviani, Feruccio för Kartell, lampa, polykarbonat, Bourgie, design 2004, h 68 cm, 1 lamphållare defekt
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, golvlampa, mässing på 4 svarvade trätassar, "Lilla Kamelen", modellnummer 2568, höjd 148-172 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd tillverkare, bordslampor, 1 par, mässing, kolonnformade, dekor av porträttmedaljong, numrerade J199(?), h inklusive skärmar 75 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, röttt plexiglas, ”Take”, h 31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, vitt plexiglas, ”Take”, h 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, blått plexiglas, ”Take”, h 31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pehrson, Anders för Ateljé Lyktan, lampa,aluminium, "Bumling", modell 240/500, design 1968, etikettsignerad, dia 48 cm, plastgaller saknas
898
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Takkrona, metall med prismor, 1910-20-tal, h 81 cm, någon prisma saknas
902
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Taklampa, mässing med prismor, oscariansk, sekelskiftet 1900, h 68 cm
903
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Golvfotogenlampfot, mässing, 1920-tal, höjd 138 cm
915
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lampetter, 1 par, för 2 ljuspunkter, mässing, rokokostil, 1900-talets mitt
920
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
931
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, sekelskiftet 1900
951
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, s1900-tal
952
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, plafondlampor, 1 par, glas och mässing, 1950-tal, dekor av av vita ränder, dia 35 cm
955
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
968
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
972
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, glas, koppar och trä, 1970-tal, höjd 48 cm
986
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
1000
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1011
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK