Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

Matta, semiantik Pou Tou, Kina, 300 x 200 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Krüger, Ann-lis, skulptur, textil på träsockel, stående man, signerad och daterad 2008, höjd 46 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik Afshar (?), 170 x 140 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik/antik Isphahan, 190 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Matta, semiantik Kayseri Zaff, 200 x 90 cm, fläck
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old Persisk, 200 x 95 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old/semiantik Persisk, 210 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Kirman, 215 x 135 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan galleri, 400 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Matta, old Pakistan galleri, 250 x 80 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Persisk galleri, 330 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Hamadan, 150 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?), 195 x 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, old Kirman, 185 x 85 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Henning, Ester , broderi, Beckomberga, 27 x 30 cm, proveniens, gåva till anställd vid arbetsterapin på Beckomberga Sjukhus, 1960-tal, därefter i arv
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Henning, Ester , broderi, stadsbild med fågel, 30 x 30 cm, proveniens, gåva till anställd vid arbetsterapin på Beckomberga Sjukhus, 1960-tal, därefter i arv
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Henning, Ester , broderi, landskap med tjärtall och häst, 37 x 24 cm, proveniens, gåva till anställd vid arbetsterapin på Beckomberga Sjukhus, 1960-tal, därefter i arv
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Henning, Ester , broderi, hus i landskap, 27 x 29 cm, proveniens, gåva till anställd vid arbetsterapin på Beckomberga Sjukhus, 1960-tal, därefter i arv
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Henning, Ester , broderi, tall, 34 x 34 cm, proveniens, gåva till anställd vid arbetsterapin på Beckomberga Sjukhus, 1960-tal, därefter i arv
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Henning, Ester , broderi, blåmesar, 27 x 27 cm, proveniens, gåva till anställd vid arbetsterapin på Beckomberga Sjukhus, 1960-tal, därefter i arv
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Persisk, 225 x 135 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
925
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Matta, semiantik/antik Bachtiari, 205 x 140 cm
928
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, semiantik/antik Teke, 140 x 115 cm
929
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
943
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Matta, old Pakistan Karachi, Bocharamänstrad, 325 x 250 cm
954
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
972
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK