Ordenskarta, litograferad, sekelskiftet 1900, synlig pappersstorlek 80 x 58 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Parti mynt och sedlar i album, Sverige, 18-1900-tal, mestadels enkronor Oskar II-Gustav V, total vikt inklusive album 2600 g
Slutpris9 500 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 4 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1735, cirka 23 x 27 cm, vikt 2900 gram, slitage
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 4 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1737, cirka 24 x 24 cm, vikt 2970 gram, slitage
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1730, cirka 18 x 20 cm, vikt 1515 gram, slitage
Slutpris7 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1749, cirka 17 x 20 cm, vikt 1430 gram, slitage
Slutpris6 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1747, cirka 12 x 14 cm, vikt 725 gram, slitage, korroderad
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1/2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1741, cirka 8 x 1 cm, vikt 395 gram, slitage
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kopparmynt, så kallat plåtmynt, 1/2 Daler Silvermynt, Fredrik I, Avesta 1749, cirka 8 x 11 cm, vikt 375 gram, slitage, syrabehandlat
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kopparmynt, 16 st, 1-5 öre, Norge Oskar II, 1893-1907
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti frimärken, 11 album, Sverige, 1858-1990
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Trofeer, 2 st, råbockar, höjd 37 - 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt, 1/3 Riksdaler Gustav III 1778
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti mynt, sedlar mm, bland annat kopia på så kallat plåtmynt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Silvermynt, Italien, 5 Lira Umberto I 1878
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Silvermynt, 1 Riksdaler Gustav III 1777
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kniv, smide med silverhandtag, så kallad gauchokniv, Argentina, 18-1900-tal, svårtydd, etsad skrift på klingan, 1 kavelplatta defekt, l 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti mynt, antiken, möjligen någon kopia
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti äldre koppar- och silvermynt, slitage
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti äldre diverse, bland annat 2 knappar Arno malinowski för Georg Jensen samt radband med miniatyrfotografi
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK