Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damarmbandsur, 18 karat rödguld, Certina, dia 23 mm, framstår oanvänd i originaletui, boettens baksida med gåvogravyr
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 100 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Collier, odlade pärlor, lås i 18 karat vitguld
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Uppläggningsbestick, 1 par, silver, nyrokoko, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, svårtydd mästarstämpel Moskva, l 21 cm, total vikt 170 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrfickur, silver, Omega, 1900-talets början, diameter 54 mm
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dockservis, 3 delar, silver, Kina, sekelskiftet 1900, stiliserad bambudekor, thekanna, sockerskål med lock samt gräddkanna, l 20 - 45 mm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Silvermynt, 1 Riksdaler Gustav III 1777
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matsked, silver dobbeltriflet modell, stämplad hans Peter Lindberg Helsingör, guardeinstämpel för Fredrik Fabricius (Köpenhamns Skrå) och med oxens månadsmärke, l 21 cm, vikt 70 gram
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken, bijouterier mm, någon del silver
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Laine, Karl för Sten & Laine, Åbo, hänge samt örhängen, 1 par, silver med slipade vita stenar, h 32 respektive dia 8 mm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gräddkanna, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900, slät modell, otydliga stämplar antagligen St Petersburg 1896-1908, h 8,5 cm, vikt 110 gram
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Dessertskedar, 6 st, silver, gammalfransk modell, stämplade Emanuel Forssman  Växjö 1852, l 19 cm, total vikt 240 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti silver, gammalfransk modell, olika mästare, 1800-tal, skedar, gafflar mm, total vikt 760 gram, någon enstaka lagning
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stort parti theskedar, silver 17-1800-tal, varierande mästare och modeller, total vik 410 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK