Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Andersson, Johannes för Trensums, soffa, grön, original ylleklädsel på stålben, "Capri" 1960-tal, längd 228 cm, stoppning torkad
Slutpris8 500 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Andersson, Johannes för Trensums, soffa, grön, original ylleklädsel på stålben, "Capri" 1960-tal, plakettsignerad, längd 228 cm, stoppning torkad
Slutpris8 500 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Andersson, Johannes för Trensums, tillskriven, soffbord, ek, välvda sidor, längd 174 cm, proveniens: inköpt tillsammans med föregående två soffor
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Norell, Arne för Norell Möbler, fåtölj, bonad bok med grön läderklädsel, "Ilona", design 1971, etikettmärkt
Slutpris5 500 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, trädgårdsbord, grålackerat smide, fällbart, h 70 cm, dia 60 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, soffa, svart läderklädsel på stålben, , längd 195 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Skrivpulpet, avlutad fur med smidesdetaljer, gustavianskt provinsarbete, 17-1800-tal, balusterformade, kannelerade ben med X-kryss, uppfällbar skrivskiva,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Bridgebord, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, borstat stål med glasskiva, l 140 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lyrbord, betsad och svärtad masurbjörk, biedermeier, omkring 1830, lurformad stam, uppfällbart lock, varunder inredning, h 76 cm, någon smärre defekt
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, stol, ek, beige skinnklädsel
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Skovby, skrivbord med dubbla USB-uttag, SM 130, valnöt, ben i metall, skiva av nanolaminat, låda i sarg, längd 115 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ekselius, Jan för Forsbergs Möbelindustri/A&C Collection, fåtölj, lackerad metall med skinnklädda dynor, etikettmärkt
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, krom med dubbla, vikbara brickor, sammanfällbar, total l 65 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Nakamura, Noboru för Ikea, fåtölj, böjträ med vit dyna, Poäng
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Ikea, pinnstolar, 4 st, brunlaserat trä, Tellus
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Massagebänk, hopfällbar, total längd 196 cm, 1 handtag defekt
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bord, massiv hardwood, Indonesien, 1900-tal, 107 x 86 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK