Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Konow, Jürgen von, färglito, motiv från Söndrum, signerad, daterad 1951 och numrerad 62/150, synlig pappersstorlek 23 x 49 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, litografier, 2 st, samramade, inslagna frukter, signerade, daterade -83 samt numrerade 27/200, synliga pappersstorlekar, 19 x 17 cm vardera
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wright, Wilhelm von, efter, litografier 2 st, handkolorerade, , strandskata resp talgoxe, handkolorerade, synlig pappersstorlek 30 x 21 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jönsson, Erik, olja, kustlandskap, signerad, 41 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd engelsk (?)konstnär, 1800-tal, akvarell, samtalande par, synlig pappersstorlek 21 x 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, England 1800-tal, smugglare i Marsden Rock, synlig pappersstorlek 17 x 23 cm
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Bortolozzi, Francesco efter Cipriani, Giovanni Battista, akvatint och linjeetsning, "A sacrifice to Jupiter" 1777,synlig pappersstorlek  16 x 51 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Engström, Vilhelm, olja, sameläger, signerad, 42 x 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Örn, Bo, olja, komposition, signerad, 65 x 54 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Akvariestudie", signerad, 33 x 41 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
781
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, färgoffset, komposition med slända, signerad och numrerad 51/200, daterad 1976, synlig pappersstorlek 51 x 71 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
789
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Palmu, Jouni, olja, "Kuja" ("Gränd"), signerad, 35 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hjelm, Fanny, olja, tulpaner, signerad, 30 x 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bjertner, Lars, litografier, 2 st, "Musik" resp "Fantasi", signerade och numrerade, synliga pappersstorlekar 29 x 41 resp 39 x 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Rune, litografi, skrattmåsar, signerad och numrerad 116/260, synlig pappersstorlek 34 x 56 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lieberman, Max, torrnål, Am Strande (Nordwijk) 1914, synlig pappersstorlek 21 x 26 cm, litteratur: Schiefler 155c
796
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
797
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Ödets verkstad", signerad, numrerad 17/260 och daterad -74, synlig pappersstorlek 50 x 69 cm
798
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jonsson, Sven, litografi, "Den klara morgonen", signerad, synlig pappersstorlek 25 x 46 cm, något gulnad
801
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
806
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
822
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
828
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, akvarell, träd, otydligt signerad och daterad 1993, synlig pappersstorlek 8 x 6 cm
852
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bille, Willy, olja, gatuparti, signerad, 43 x 53 cm
861
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, porträtt av man i rustning, 17/1800-tal, 35 x 30 cm
865
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
866
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, blandteknik, biblisk scen (Salomo och Drottningen av Saba?), synlig pappersstorlek 20 x 29 cm
871
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
872
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
873
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
876
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK