Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Skålfat, porslin, Kina, Guangxu (?), polykrom dekor av fåglar, blommor och fjärilar mot celadonfond, längd 27 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 500 - 8 000 SEK
Vas, porslin, Kina, Qing-republik, 1900-tal, meiping-formad, blå underglasydekor av fenixfågel, växter mm, botten med Kangxis fyrakaraktärsmärke, h 17 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Golvvas, porslin, Kina, Ming, Hongwu (1368-98), reliefdekor i celandonfärg, så kallad Longquan, h 48 cm, mynningsskada och .lagning
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft, blå underglasyrdekor, botten med märkning, h 31 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dolk i balja, Badik, indonesien, damaskerad klinga med träfäste, total l 41 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Parti tallrikar, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), skador
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Panel, skuret, förgyllt och bemålat trä, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, höjd 120 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
884
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), diameter 22 cm
886
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Pou Tou, Kina, 300 x 200 cm
905
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK