Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Markslöjd, adventsljusstake, mässing, i originalförpackning, h 41 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Foresti & Suardi, vägglampa, mässing, skeppsmodell, diameter 20 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Åhus, golvlampor, 1 par, mässing, modell S-1871, etikettmärkt, höjd 123 cm, mindre färgrester
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, höjd 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, golvlampa, teak, tredelad fot, höjd 119 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, glas, höjd 41 cm, någon mindre nagg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Plafondlampskupa, etsat och delvis bemålat glas i Glössners art, dekor av sjöjungfrur, diameter 67 cm, minimal inre nagg, upphängning saknas
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lampetter, 1 par, koppar och glas, i form av fotogenlampor, modern tillverkning, höjd 26 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, färgat glas och mässing, höjd 57 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
803
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
807
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Taklampel, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft eller mitt, dekor av maskaroner, pinjekotte mm, höjd 75 cm, någon manschett saknas
824
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
830
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, mässing, 3 ljuspunkter, 1 kupa med lagning
842
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
845
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunnarsson, Sven "Smén", egen verkstad, Borås, halssmycke, sterlingsilver, stämplad och handsignerad 1993, innerdiameter 13,5 cm, vikt 65 gram
862
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, taklampa, metall med etsad glaskupa, dekor av sjöjungfrubarn, på bäckahästar, h 63 cm
900
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK