Auktion 25/6 klockan 16
23/6 Midsommarafton stängt!
24/6 12-17
25/6 12-16
- DiverseRensa filter
Medicinskåp, bemålat trä, jugend, 1900-talets början, höjd 45 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fickur, 2 st, samt armbandsur, 1 fickur silver
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 130 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
771
Barnvagn, vitmålat trä, 1900-talets första hälft, 1 hjulaxel lös
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bluetoothhögtalare, Audio pro, Addon T3, el samt aux-kablar medföljer
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, ljusstakar, 1 par, svartlackerat smide med infattade, gröna glas, h 32 cm, säljes till förmån för Röda Korset
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti flygplansmodeller, metall och plast, mestadels Dinky Toys och Tekno, säljes till förmån för Röda Korset, slitage
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
789
Pipstånka, laggat och bemålat trä, 1800-talets slut, skurna initialer AAS, h 32 cm, senare bemålning
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ytterforder, mässing, dekor av växter samt infattade, äldre kopparmynt, signerat Richard Ringström Helsingborg, h 12 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Reservoirpenna, förgylld metall, Parker, i originaletui
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
796
Okänd designer, taklampa, smide med 4 orangea glaskupor, 1960-70-tal, h 80 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
797
Takkrona till 6 ljus, smide, 1960-70-tal, dia 38 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
803
Gitarreffekt, Line 6, pod X3 live
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
829
Parti nysilver, bricka samt bestick
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
841
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, spegel, furu, dia 96 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
848
Stop, tenn, slätt, cylindriskt, lock med infälld medaljong med porträtt av Karl XV, stämplar Per Fredrik Wigholm Arboga 1860, h 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
849
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
851
Spegel, skuret, bemålat och förgyllt trä, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft, höjd 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
855
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
857
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
868
Ljusstakar, 1 par, masurbjörk, svärtat trä och ben, biedermeierstil, 1800-talets slut, h 22-23 cm, 1 ljuspipa med brandskada
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
871
Solur, grönpatinerad metall, 1900-talets mitt, dekor av delfin, h 75 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
874
Parti leksaker, trä, 1900-talets 1 hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
877
Dörrstopp, svartlackerat gjutjärn, i form av stående West Highland White terrier, l 25 cm
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
878
Vevgrammofon, mahogny, Victor Talking Machin co "Victrola", 1910-20-tal, l 53 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
881
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
884
Fiatflagga, 230 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
886
BP flagga, 230 x 140 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
887
Stationsur, mahogny med mässingsmontage, Lenzkirch, 1900-talets mitt, h 95 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
888
Parti nautica, flöten, hygrometer m.m
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
893
Disney, Walt efter honom, vägglampa, lackerad aluminium, Musse Pigg, märkt Denmark och daterad 1952, höjd 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK