Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Herrfickur, 18 karat rödguld, Schweiz, sekelskiftet 1900, dia 48 mm, total vikt 86 gram
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Prydnadskanon, mässing på järnlavett, 1900-tal, l 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 16-1700-tal, balusterformad på låg fotplatta, h 11 cm, bristning
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Speldosa, delvis bemålat trä, Columbia, Schweiz, sekelskiftet 1900, 6 melodiers rulle, l 32 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Antonsson, Oscar för Ystad Brons, fat, patinerad brons, "Diana", signerat, dia 40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för C G Hallberg, ljusstakar, 1 par, tenn, funkis, kvadratiska med stiliserad växtdekor, stämplade Stockholm 1938, 8,5 x 8,5 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer (Peter Behrens?) för Osiris, kanna, tenn med blått glas, jugend, 1900-talets början, i form av Maraboustork, modellnummer 1051, h 25 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kungligt emblem, brännförgylld brons, 17-1800-tal, b 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK