Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, skuren och bonad ek, Nordtyskland, Louis XVI, 1700-talets slut, dekor av tandsnitt, rosettanfanger, 4 lådor, b 123 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bönestol, så kallad "Prie-Dieu", svarvat och svartlackerat trä med röd sammetsklädsel, 1800-talets slut, h 104 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, möjligen för FDB Møbler, pall, ek med svarvad sjögrässits, l 46 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bridgebord, bonat trä med metallbeslag och grön filtskiva, 1900-talets mitt, 80 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bridgebord, bonat trä med metallbeslag och grön filtskiva, 1900-talets mitt, 85 x 85 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, mahoogny, Tyskland Louis XVI, sekelskiftet 1800, kannelrade, nedåt avsmalnande ben, låda i sarg, b 90 cm, renoverat
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, borstat stål med glasskiva, l 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Skåp, avlutad och bonad fur, 1800-tal, profilerat krön, underdel med 4 lådor, överdel med skåpsdörrar, h 216 cm, renoverat
Slutpris6 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Malmsten, Carl för Bodafors, skåp, grålackerat trä, "Herrgården", brännstämplat och daterat 1961, b 100 cm, h 185 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, soffa, alm med grön klädse, längd 184 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för IKEA, lampbord, böjträ med glasskiva, diameter 58 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sybord, mahogny med intarsia och svärtat trä, empirestil, 1900-talets 1 hälft, lyrformad fot, låda i sarg, b 48 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lampbord, valnöt, oscarianskt, 1800-talets slut, oktagonal skiva, bredd 47 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, snurrfåtölj med fotpall, blå läderklädsel, ställbar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, hyllmöbel, teak,  4 lådor, bredd 55 cm, smärre defekter
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
770
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hörnskåp, vitmålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, höjd 103 cm, renoverat
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ikea, pinnstolar, 4 st, brunlaserat trä, Tellus
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rullvagn, svart glas och krom, 3 plan, 45 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord, palisander, diameter 120 cm
801
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander, längd 140 cm
804
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdssoffa, bemålat aluminium och tryckimpregnerat trä, längd 124 cm
806
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, lampbord, trä med glasskiva, längd 63 cm
807
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray, längd 108 cm
809
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Länsfåtölj, vitmålat trä med grön klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900, bredd 63 cm
810
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffa, grå klädsel med stålben, längd 222 cm
811
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
812
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Reclinerfåtölj, Himolla, elektrisk
827
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Volther Poul M för FDB, pinnstolar, 1 par, grönlackerat trä, J46, design 1956
828
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Farstrup, fåtölj med fotpall, bok med grå tygklädsel
835
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
836
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Biblioteksstege, mahogny,1800-talets slut, inre förvaringsutrymme, läderklädda steg,  bredd 46 cm
837
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
839
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK