Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering38 000 - 40 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Olovsson, Gudmar, skulptur, konstmassa, "Les deux arbres", gjuten signatur, h 33 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons, stående kvinnogestalt, signerad, daterad 2003 och numrerad 2/12, h 40 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Mandl, Peter, skulptur, patinerad brons, stående kvinnogestalt, signerad och numrerad 6/10, h 24 cm
Slutpris7 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Tomte, glaserat lergods, Heissner, etikettsignerad, l 29 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, skuret och bemålat trä, gädda, l 36 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur, brons, sjöodjur, otydligt signerad, h 13 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ebeling, Allan, efter, skulptur, rostfritt stål, Karl IX, höjd 12 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, jadeit, Kina, 1900-tal, fåglar på gren, höjd 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, jugend, sekelskiftet 1900, skulptur, patinerad brons, kvinnobyst, h 18 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti träfigurer, bland annat Lorens Larsson och Carl Olof Trygg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK