Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Slutpris4 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggplattor, 2 + 2 fajans, längd 28 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bröllopsglas, 18-1900-tal, oidentifierat, slipat vapen (von Podewils?) under kontinental, grevlig krona samt text "Begas", förgylld mynning och fotring, h 28 cm, fotnagg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris7 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Solitaire, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, heltäckande dekor i Kantonemalj, the-och gräddkanna, sockerskål samt bricka, denna l 28 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Fagerlund, Carl för Orrefors, bordslampfot, glas med metallmontage, modellnummer RD 1477, handsignerad samt med inpressad numrering, h inklusive skärmhållare 52 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindberg, Stig för Gustafsberg, askfat stengods 'Domino' dekor i svart och vitt, ritat till Hemutställningen 1955 i Helsingborg (H55), 20 x 20 cm, litt: Eronn s 174, någon smärre nagg
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stekfat, porslin, Kina Qianlong (1736-95), dekor i famille-rose-färger, längd 40 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Flaska, bruntonat glas, Courvoisier VO, 1900-talets 1 hälft, Matusalem (?), höjd 58 (!) cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, kaffekoppar med fat, skål mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd dansk (?) konstnär, vas, glaserat stengods, svårtydd signatur, h 15 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd österrikisk konstnär, sekelskiftet 1900, vas, majolika, jugend, genombruten dekor av näckrosor mm, signerad Mayolica hcho en Austria (!), h 38 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK