Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00
- BöckerRensa filter
Bok, Herzig, Max, Ars nova MCMI (1901), Hervorragende Werke der Bildenden Künste in Heliogravure, folio
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Foster, Joseph, "Some Feudal Coats of Arms"..., 1 upplagan, James Parker & Co, London 1902, folio, klotband, bruksslitage
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bok: Weiland, Carl Ferdinand, "Compendieuser Allgemeiner Atlas nach dem besten Hülfsmittel...", Verlage des Geographischen Instituts Weimar 1829, ej genomgången, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Bok: Hitchcock, Henry-Russell, "In the Nature of Materials: The Buildings of Frank Lloyd Wright 1887-1941", 3 upplagan 1942, ej genomgången, visst slitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bok, Vostell, Wolf, "Happening & Ledebn", LD8, ed Luchterhand 1970, häftad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti filatelistisk litteratur med postfriska frimärken
Slutpris3 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Böcker, 5 band, bland annat Svenska Adelns Historia
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok: Stora Karlsö 1880-1980. En minnesskrift med anledning av Karlsö Jagt- och Djurskyddsförening.., medföljer signerad färglitografi av Gunnar Brusewitz
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok, Potko, Chaim: Tobiasse : Artist in Exile, medföljer originallitografi av konstnären
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK