Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer, 1920-30-tal, sigillstamp, patinerad brons, sjungande anka med mandolin, ograverad, h 7 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Samovar, pläter, 1800-talets 1 hälft, tunnformad, h 42 cm, omförsilvrad, tappkran fast
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kaminur, bronserad metall (brons?) och alabaster, Frankrike, ny-Louis XVI, 1800-talets 2 hälft, urtavla signerad G. Philippe Palais Royal 66-67, verket signerat Japy Frères, h 44 cm,
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Serveringskanna, koppar, CW Andersson Göteborg, 1800-talets slut, l 40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, möjligen för Fröseke, väggspegel, teak,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, ljusstakar, 1 par, patinerad metall, gustaviansk stil, 1900-tal, h 40 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golvur, bemålat trä, 17-1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Teniers, David, efter honom, hinterglasmalerei, värdshusscen, 24 x 19 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona, bemålat trä och metall
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vagga, fur, allmogearbete, 17-1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, h 95 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, ljusstakar, mässing med violetta manschetter,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, för GAB, skål på fot, tenn, diameter 17 cm, ägargravyr
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3356
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 200 SEK
Märklin Primex, vagnar, 6 st, i originalförpackning, HO, 4546, 4546, 4009, 4012 samt 2 st 4595
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Märklin Primex, lok, i originalförpackning, HO, 3193
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Märklin Primex, lok, i originalförpackning, HO, 3195
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Märklin Primex, lok, i originalförpackning, HO, 3191
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Ådersnäppare, mässing, 1800-tal, i etui, höjd 6 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksaker, 2 st, Steiff, "Macki" samt "Mucki", h 12 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris42 000 SEK
Värdering42 000 - 44 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kaminur, förgylld och patinerad metall och alabaster, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, dekor av läsande kvinna, höjd 37 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Skrivdon, mässing så kallat Davat,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gueridon/torchère, gjutjärn, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft, dekor av akantus, fågelhuvuden mm, h 153 cm, anlupen,. krön saknas
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK