Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.
Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00
- MöblerRensa filter
Skåp, svärtat trä med vit marmorskiva och förgyllda bronsbeslag, högklassigt Parisarbete i André-Charles Boulles stil, Louix XIV-stil, 1800-talets 2 hälft, bredd 79 cm, dekorskador
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord 3 st, teak, b 53 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegelbuffet, valnöt, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft, h 197 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, satsbord, 3 st, teak med kakelplattor, bredd 52 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, tidningsställ, trä, längd 46 cm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, vinröd konstläderklädsel, Chesterfieldmodell, soffa samt 2 fåtöljer, soffa l 190 cm, bruksslitage
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Mogensen, Börge för Fredericia, soffbord, teak, modell AG261, l 160 cm, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1970-tal, armstol, bok med canvasklädsel, armlän av läderremmar, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, teak, undre tidskriftshylla, l 150 cm, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 4 lådor, b 93 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Barnstol, svarvad och bemålad björk, Småland, 1800-tal, h 60 cm, bruksslitage
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klinikvagn, metall med glasskivor, 1900-talets 1 hälft, bredd 76 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Massagebänk, grönt konstläder på kromad benställning, 1900-talets mitt, längd 180 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Undersökningsbrits, bonat trä med röd galonklädsel, 1900-talets 1 hälft, l 175 cm, proveniens: Länslasarettet, Halmstad, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Undersökningsbrits, bonat trä med brun galonklädsel, 1900-talets 1 hälft, l 190 cm, proveniens: Länslasarettet, Halmstad, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK