Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silver, skålar, bägare mm, total vikt 485 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Collier, odlade, doserande pärlor med silverlås, l 41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brosch, 18 karat rödguld med 1 briljantslipad diamant om cirka 0,1 carat, ostämplad, dia 3 cm, vikt 3,9 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Brosch, förgylld och emaljerad mässing med kaméskuren snäcka, 1800-talets mitt, dekor av kvinnoansikte, 4,5 x 3,5 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matbesticksuppsättning, 115 delar, silver, svensk spetsig modell, total vikt exklusive knivar med stålblad 4440 gram,
Slutpris19 000 SEK
Värdering14 000 - 15 000 SEK
Dessertgafflar, 9 st, silver, svensk rund, stämplade GAB Stockholm, total vikt 220 gram
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Stort parti silver, mestadels skedar, total vikt 1130 gram
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Saltkar, 1 par, silver med blå glasinsatser, medföljer saltskedar, l 5 cm, silvervikt 40 gram,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti armbandsur mm
Stort parti armbandsur mm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dosor, 2 st, silver med emalj- respektive niellodekor, 1900-talets 1 hälft, l 7,5 respektive 9,5 cm, total vikt 185 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hängsmycke, 18 karat rödguld med spineller och pärla, stämplad Tengströms Juvelerare Västerås 1934, h 3 cm, vikt 2,7 gram
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
3 delar, smycken, 14 karat rödguld, hänge med opal, spänne samt ring (stenar saknas), total vikt 4,1 gram
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, l 57 cm, vikt 9,9 gram (lås ej 18 karat
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärlor, stämplade Hugo Grün Stockholm, total vikt 1,7 gram
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld med svart läderrem, Certina, datumvisare, i originaletui, ägargravyr
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stort parti svenska silvermynt och medaljer, total vikt 1040 gram
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK