Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.
Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00
- Måleri & GrafikRensa filter
Okänd konstnär, färglito, ejdrar, otydligt signerad och numrerad 272/275, synlig pappersstorlek 34 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Richarde, Ludvig, olja, månskenslandskap, signerad, a tergo med dedikation daterad 1894, 26 x 14 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Svensson, Roland, litografi, interiör från Skärgårdsbåt, signerad med dedikation, synlig pappersstorlek 16 x 18 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Svensson, Roland, litografi, interiör från Skärgårdsbåt, signerad med dedikation, synlig pappersstorlek 20 x 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hundertwasser, Friedensreich, poster, litograferad, 60 x 47 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Österlin, Anders, färgserigrafi, komposition, signerad och numrerad 101/200, synlig pappersstorlek 46 x 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, färglitografi, landskap med kyrka, otydligt signerad och numrerad 128/150, synlig pappersstorlek 47 x 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor, signerad, 50 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK