Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.
Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00
- DiverseRensa filter
Parti LP-skivor, svensk progg mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti singlar/EP, svensk schlager
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jordglob med belysning, plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kupé/fartygslampor, 1 par, mässing, 1 par, 1900-talets början,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tobaks(?)burk, svarvat och delvis svärtat trä med detaljer i ben,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Schatull för sytillbehör, Gütermanns,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti dockdelar
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
4 delar mässingsföremål, luskammar, ljussax samt -fat,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, bronserat trä och stuck,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Brandspruta, ådringsmålad metall, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar 1 par + 3 st, mässing, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tomtekrukor, 3 st, bemålat lergods, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kaminur, Brêche d'Aleppe samt förgylld och bronserad metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK