Laddar...

Oktoberauktion

Visning:

Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Oktoberauktion
Avslutad
Skrivställ, förgylld och försilvrad mässing, jugend, sekelskiftet 1900, dubbla bläckkoppar i glas,
401
Skrivställ, förgylld och försilvrad mässing, jugend, sekelskiftet 1900, dubbla bläckkoppar i glas,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
TV, Samsung UE55KS7005U 55",
402
TV, Samsung UE55KS7005U 55",
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, vägghylla, teak
403
Okänd designer, vägghylla, teak
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Högtalare, ett par, sannolikt Sonab OA4 "Carlsson",
407
Högtalare, ett par, sannolikt Sonab OA4 "Carlsson",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, reciever, Beomaster 5000, skivspelare Beogram 5000, samt Master control panel 5000
408
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, reciever, Beomaster 5000, skivspelare Beogram 5000, samt Master control panel 5000
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Brevpress, vit marmor, 1800-talets 2 hälft,
410
Brevpress, vit marmor, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kaminur, svärtat trä, mässingsdetaljer och marmorimiterade pelare,
416
Kaminur, svärtat trä, mässingsdetaljer och marmorimiterade pelare,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stort parti nysilver,
422
Stort parti nysilver,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Herrbetjänt, bonad bok och metall, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt,
430
Herrbetjänt, bonad bok och metall, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Klädhängare/hatthylla, metall och bonat trä,
433
Klädhängare/hatthylla, metall och bonat trä,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer 1950-60-tal, blombord, lackerad metall och plast,
435
Okänd designer 1950-60-tal, blombord, lackerad metall och plast,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
EP, Gagarin, Juri, "In space"
448
EP, Gagarin, Juri, "In space"
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Gnistskydd, delvis bemålat gjutjärn, Frankrike, sekelskiftet 1900,
471
Gnistskydd, delvis bemålat gjutjärn, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Frimärksalbum, 7 st
473
Frimärksalbum, 7 st
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Serveringsvagn, metall och alm med dubbla glasskivor, 1950-60-tal,
475
Serveringsvagn, metall och alm med dubbla glasskivor, 1950-60-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak,
479
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak,
480
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, delvis lackerad metall,
481
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, delvis lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Väggprydnad/hängare, bonat trä med monterat horn,
484
Väggprydnad/hängare, bonat trä med monterat horn,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, tidskriftshållare, svartlackerad metall,
485
Okänd designer, 1950-60-tal, tidskriftshållare, svartlackerad metall,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, jordglob med belysning, metall och plast
487
Okänd designer, jordglob med belysning, metall och plast
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Gnistskydd, metall, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
489
Gnistskydd, metall, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
490
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Balansvåg, mässing, Lindells Vågfabrik Jönköping, 1900-talets 1 hälft,
504
Balansvåg, mässing, Lindells Vågfabrik Jönköping, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,
506
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
536
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Visitkortsskål, glas och nysilver,
555
Visitkortsskål, glas och nysilver,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Voltmeter, Robert Abrahamsohns, Berlin
556
Voltmeter, Robert Abrahamsohns, Berlin
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
559
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Spegel, bronserat trä och stuck, oscariansk,
560
Spegel, bronserat trä och stuck, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti blåslampor mm,
567
Parti blåslampor mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, fruktkorg, metall och flätad plast,
568
Okänd designer, 1950-60-tal, fruktkorg, metall och flätad plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Dragspel, Hagström Skandia,
569
Dragspel, Hagström Skandia,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Väggur, valnöt , oscarianskt,
577
Väggur, valnöt , oscarianskt,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, herrbetjänt, bonat trä,
580
Okänd designer, herrbetjänt, bonat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Förstärkare, Dynacord Rex, 1960-tal,
589
Förstärkare, Dynacord Rex, 1960-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Parti LP-skivor i back
590
Parti LP-skivor i back
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Trofé, bogmonterad råbock,
591
Trofé, bogmonterad råbock,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Spegel, mahogny, 1800-talets slut,
593
Spegel, mahogny, 1800-talets slut,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide,
595
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Spegel, valnöt, barock, 1700-talets 1 hälft,
597
Spegel, valnöt, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
iPod touch, Apple, svart
602
iPod touch, Apple, svart
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
iPod touch, Apple, vit
603
iPod touch, Apple, vit
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti LP/singlar, Elvis Presley
613
Parti LP/singlar, Elvis Presley
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Avslutad
Parti bild-LP/singlar, Beatles
614
Parti bild-LP/singlar, Beatles
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Kandelaber för 5 ljus, glas och metall
618
Kandelaber för 5 ljus, glas och metall
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Herrbetjänt med byxpress, Pressomatic
620
Herrbetjänt med byxpress, Pressomatic
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Spegel med konsol, valnöt, oscariansk,
626
Spegel med konsol, valnöt, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.