Septemberauktion söndagen den 25/9 klockan 16.00.
Fredag 23/9 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 24/9 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 25/9 klockan 12.00 - 16.00
- DiverseRensa filter
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
EP, Gagarin, Juri, "In space"
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Brevpress, vit marmor, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Låda, bemålat trä, invändigt klädd med blyplåt, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Högtalare, ett par, sannolikt Sonab OA4 "Carlsson",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Champagnekylare, nysilver, Christophle, Paris, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, trä med silver(?)krycka, 17-1800-tal, graverad dekor av draperi och ros,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
3 delar nysilver, 18-1900-tal, 2 strösockerskålar samt jardinière med flitgodsinsats,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Aladåbformar, 3 st, gult, saltglaserat lergods, Höganäs, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, skuret och förgyllt trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stort parti nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti leksaker, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, mahogny, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, valnöt, barock, 1700-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bordsfotogenlampa mässing med röd glaskupa, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Drickakorg, trä och rotflätning, allmogearbete, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Handlykta, trä, smide och koppar med 4 glasrutor, allmogearbete, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, väggfält, gouache på papp uppfäst på linne,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Carlson, Arvid, väggfält, olja på väv,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Garnvinda, svarvat och delvis svärtat trä, 1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Racket, trä med natursenor, möjligen Battledore, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tobaksburk med lock och innerlock, gjutjärn, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti uppläggningsbestick, teak, plast och stål,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Flygfraktlådor, 2 st, aluminium,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Synnerligen stort parti Rekord-magasinet, 1951-1966
Slutpris5 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tomte, textil och trä,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kassettradio, Classic Collection,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skivspelare, Dux
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, grönmålat trä, 1700-talets mitt, så kallat Bornholmerur, hane, urtavla signerad Peter Arboe (1726 - 1766, borgerskab 1750)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Plakett, brons, dekor av jaktmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK