Laddar...

Sommarauktion 2

Visning:

Fredag 3/7 12.00 - 19.00, lördag 4/7 10.00 - 17.00, söndag 5/7 12.00 - 16.00

Sommarauktion 2
Avslutad
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, blålackerad metall, Badmintonpendeln, etikettsign, dia 40 cm, bruksslitage
116
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, blålackerad metall, Badmintonpendeln, etikettsign, dia 40 cm, bruksslitage
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
137
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
Slutpris1 800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Sarfatti, Gino för Flos, taklampa, Sarfatti 2097/30,
138
Sarfatti, Gino för Flos, taklampa, Sarfatti 2097/30,
Slutpris7 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-tal, bordslampa,
144
Okänd designer, 1960-tal, bordslampa,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-70-tal, bordslampor, 1 par,
145
Okänd designer, 1960-70-tal, bordslampor, 1 par,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa, mässing och lackerad metall med vit textilskärm, Arena,
153
Golvlampa, mässing och lackerad metall med vit textilskärm, Arena,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Bordslampor, 1 par, förgylld keramik, Le Dauphin,
160
Bordslampor, 1 par, förgylld keramik, Le Dauphin,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bordslampa, förgylld keramik, Le Dauphin,
161
Bordslampa, förgylld keramik, Le Dauphin,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Takkrona, mässing med droppformade, facetterade prismor,
162
Takkrona, mässing med droppformade, facetterade prismor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Taklampa, mässing med prismor,
163
Taklampa, mässing med prismor,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Taklampa, förgylld metall,
164
Taklampa, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Castelbajac, Jean-Charles, Marquis de för Ligne & Roset, golvlampa,
181
Castelbajac, Jean-Charles, Marquis de för Ligne & Roset, golvlampa,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Okänd designer för Bergboms, golvlampa,
218
Okänd designer för Bergboms, golvlampa,
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par,
303
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, taklampa,
354
Okänd designer, taklampa,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Skrivbordslampa, ASEA,
396
Skrivbordslampa, ASEA,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Takfotogenlampa
397
Takfotogenlampa
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Bordslampa, Persson , Inger för Rörstrand Aleljé
398
Bordslampa, Persson , Inger för Rörstrand Aleljé
Slutpris500 SEK
Värdering30 - 400 SEK
Avslutad
Taklampa, Höganäs
401
Taklampa, Höganäs
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Taklampa, plast
402
Taklampa, plast
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Taklampa
403
Taklampa
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Taklampa, bemålad plåt
406
Taklampa, bemålad plåt
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hallampa/takkrona till 5 ljus, förgylld metall,
421
Hallampa/takkrona till 5 ljus, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Väggspegel med belysning
431
Väggspegel med belysning
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Avslutad
Taklampa
436
Taklampa
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Avslutad
Okänd designer, möjl för Holmegaard, 1960-70-tal, bordslampa,
443
Okänd designer, möjl för Holmegaard, 1960-70-tal, bordslampa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Herstal, bordslampor, 1 par,
471
Okänd designer för Herstal, bordslampor, 1 par,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
472
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Bonderup, Claus och Thorup, Torsten för Fog & Morup, taklampa, vitlackerad metall; Semi,
473
Bonderup, Claus och Thorup, Torsten för Fog & Morup, taklampa, vitlackerad metall; Semi,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, taklampa,
474
Okänd designer, taklampa,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bordslampor, 1 par, celadonglaserat porslin på svart träsockel,
492
Bordslampor, 1 par, celadonglaserat porslin på svart träsockel,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning,
505
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Takampel, mässing med glaskupa,
508
Takampel, mässing med glaskupa,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Vallien, Bertil för Kosta, bordslampa,
509
Vallien, Bertil för Kosta, bordslampa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd dansk designer, taklampa,
521
Okänd dansk designer, taklampa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampor 1 par,
524
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampor 1 par,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer för Frandsen, taklampa med takfäste,
525
Okänd designer för Frandsen, taklampa med takfäste,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, bordslampa,
583
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, bordslampa,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Sandeberg, Owe för Kosta, bordslampor 2 st, klarglas,
584
Sandeberg, Owe för Kosta, bordslampor 2 st, klarglas,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
598
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, spotlights/vägglampor, 3 st,
599
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, spotlights/vägglampor, 3 st,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Perry A. King & Santiago Miranda & Gianluigi Arnaldi  för Flos/Arteluce, uplight,
631
Perry A. King & Santiago Miranda & Gianluigi Arnaldi för Flos/Arteluce, uplight,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Starck, Philippe för Flos, Italien, taklampa, glas och aluminium,
632
Starck, Philippe för Flos, Italien, taklampa, glas och aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Okänd dansk designer, taklampor, 1 par,
670
Okänd dansk designer, taklampor, 1 par,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Eriksmåla Glas, taklampa,
677
Okänd designer för Eriksmåla Glas, taklampa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Arbetsbelysning, grönlackerad metall,
678
Arbetsbelysning, grönlackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
701
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, möjligen Koch & Löwy för OMI, golvlampa,
704
Okänd designer, 1950-60-tal, möjligen Koch & Löwy för OMI, golvlampa,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.