Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Oljelampa, smide, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tvärflöjt, Ida Maria Grassi, i etui
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Trumpet, Chris Kratt, metall, i etui
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lister, 1 par, skuret trä möjligen Norge, 17-1800-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lewis, David för B&O, högtalare, 1 par, RL 140 Red Line Typ 6501
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, valnöt, rokoko, 1700-talets mitt, delvis förgylld dekor av rocaille mm,  övre glas med slipad blomdekor,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Skåp, bonat trä, 1800-tal, underdel med 3 lådor, överdel med vitrindörrar,
Slutpris5 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Solur, delvis patinerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti frimärken, i huvudsak Sverige,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rullbandspelare, Fostex, modell 80
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gitarrförstärkare, Laney, MXD 120 H
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skivspelare, Direct Drive, DJ-I 600D
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, palisander med metallbeslag,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gnistskydd, metall, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Plastbackar, 2 st, Pripps
Plastbackar, 2 st, Pripps
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, mässing, jugend, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Besticksuppsättning, nysilver, Olga,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Dockvagga, förgyllt smide, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Brevpress, vit marmor, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ask, nysilver, i form av sill, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, grytunderlägg, teak
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Gense Signature, besticksuppsättning, rostfritt stål, Silk,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Nagel, Fritz & Stoffi, Caesar för BMF, kandelabrar till 3 ljus, 5 st, kromad metall,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, grönmålad träram, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre stereoskopbilder,
Parti äldre stereoskopbilder,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstake, svärtat smide, så kallad stumpastake, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 3 delar, nysilver, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Afonväska, pärlbroderi, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Sätterikast, trä med metallhandtag,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stereoskopisk kamera, Richard Jules "Verascope", sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fotpall, svartlackerat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Forssell, Pierre  för Skultuna, vägglampett, mässing, "Reflex",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Golvkandelaber, svärtat smide
Golvkandelaber, svärtat smide
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strykjärn, mässing med trähandtag, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti modern design; 2 koppar med underfat samt 2 muggar, porslin, Tulipa, design Ulrica Hydman Vallien,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Terassvärmare, gasol, Fiesta,
Terassvärmare, gasol, Fiesta,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Trofe, monterad älg, jämn 4-taggare, daterad 1973
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK