Juliauktion söndagen den 31/7 klockan 16.00.
Fredag 29/7 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 30/7 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 31/7 klockan 12.00 - 16.00
- MöblerRensa filter
Fotpallar, 1 par, svarvad och bonad björk och valnöt, oscarianska, 1800-talets slut,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Damarbetsbord, mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets början,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
797
Fåtölj, så kallad Emmafåtölj, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
798
Fåtölj, plyschklädd,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
809
Okänd designer 1950-tal, soff/matbord, mahogny med intarsia,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
830
Okänd designer, 1950-60-tal, skrivbord, teak,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
842
Klaffbord, svarvad och bonad ek, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
850
Okänd designer för IKEA, snurrfåtölj, plast med textilklädsel, "Planet",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
887
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
888
Stolar, 6 st, bonat trä, Hepplewhitestil, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK