Söndagen den 29/5 klockan 16.

SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kandelaber för 6 ljus, mässing, 1800-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Morseradio, WWII, Murphy Radio "Wireless set No 38 Mk II",
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing och svärtat trä, Skultuna no 92,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Lockstop, tenn, så kallat Humpen, Tyskland, 1700-talets slut, graverad dekor av vildsvinsjakt samt av oidentifierat adelsvapen,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bordslampa, brons, sekelskiftet 1900, hexagonal form,
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Hein, Piet, kandelaber till 7 ljus, svärtad smide och mässing, "Ursus Major" (Karlavagnen),
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Syskrin, björk, alrot och körsbär, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Anita för JIE, kryddburk, flintgods med teaklock, "Kryddgränden 7",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kaminur, gul marmor och mässing, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kittelkrok/grythängare, svärtat smide, 17-1800-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kittelkrok/grythängare, svärtat smide, 17-1800-tal, justerbar höjd
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Relief, förgylld mässingsplåt, renässansstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Lister, 1 par, skuret trä möjligen Norge, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nattljusstake, smide och mässing, barock, 1600-tal,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, så kallade Haderslevstager, Sönderjylland,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Målkärl, koppar, 6 st, 1800-tal, 5 kvarter - 1 kanna,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Stumpastake, svärtat smide, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Trädgårdsurnor, 1 par, gjutjärn, 18-1900-tal, Mediciform,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Oljelampa, smide, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Starck, Philippe för Alessi, citruspress, aluminium, 'Juicy Salif',
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fornasetti, Piero, egen verkstad, coasters, 8 st, porslin, "Mitologia",
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Plisseringsmaskin, gjutjärn och mässing, "The Original Knox",
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd norsk designer, ljusstakar, 1 par, tenn
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Bords/bouillottelampa, mässing, orientaliskt arbete, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Flasköppnare, metall, "Ducky", Frankrike, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Leksak, plysch, Steiff, giraff, 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti fiskerullar, bl.a ABU, Penn Reels och Roddy
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggur med slag, förgylld brons, Frankrike, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK