Laddar...

Aprilauktion

Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Visning:

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Aprilauktion
Avslutad
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
514
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
516
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd dansk designer, fotpall, bonat trä med brun läderklädsel,
518
Okänd dansk designer, fotpall, bonat trä med brun läderklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
523
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Länsfåtölj, skuren ek med broderad klädsel, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
529
Länsfåtölj, skuren ek med broderad klädsel, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, rullbord, bok med dubbla vita laminatskivor,
531
Okänd designer, rullbord, bok med dubbla vita laminatskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft,
532
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd norsk (?) designer, fåtölj med fotpall, bonat trö med lös, brun läderklädsel,
533
Okänd norsk (?) designer, fåtölj med fotpall, bonat trö med lös, brun läderklädsel,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, ek, 1900-tal,
534
Stolar, 4 st, ek, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Cafébord, trä med aluminiumfot, modern tillverkning,
535
Cafébord, trä med aluminiumfot, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
538
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
539
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för Muuramen Tuolitehdas Osakeyhtiö, Muurame, salongsmöbel, 10 delar,
552
Okänd designer för Muuramen Tuolitehdas Osakeyhtiö, Muurame, salongsmöbel, 10 delar,
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil,
553
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
555
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar,
556
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Väggskåp, ek, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
557
Väggskåp, ek, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,
562
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
566
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer 1950-tal, gungstol, vitlackerat trä,
568
Okänd designer 1950-tal, gungstol, vitlackerat trä,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
593
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur,
608
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bänk, fur, tillverkad av halvstock,
612
Bänk, fur, tillverkad av halvstock,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
614
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp,
615
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt,
616
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
618
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Mogensen, Börge för Karl Andersson & Söner, stol, ek med cognacsfärgad läderklädsel,
619
Mogensen, Börge för Karl Andersson & Söner, stol, ek med cognacsfärgad läderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer för IKEA, stolar, 4 st, ek med textilklädsel, 1960-tal,
620
Okänd designer för IKEA, stolar, 4 st, ek med textilklädsel, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot,
621
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol,
623
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts,
639
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts,
Slutpris2 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien,
660
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien,
661
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien,
662
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft,
663
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
664
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
665
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva
668
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell,
674
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Fåtölj samt sittpuff, Howardmodell,
675
Fåtölj samt sittpuff, Howardmodell,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-tal, väggsystem, palisander,
713
Okänd designer, 1960-tal, väggsystem, palisander,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.