Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Slutpris2 800 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Arkitekt/ritbord, mahogny, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk (?) designer, armstolar, 1 par, bok,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek, senbarock/rokoko, 1700-talets mitt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Jason, Danmark, soffbord med undre tidskriftshylla, teak och ek med mässingsbeslag,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ekströn, Yngve, serveringsvagn, teak och laminat, "Thea",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Andersen, Hans C, soffbord/sideboard, massiv teak, 1950-60-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, stolar 1 par, furu,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Andersen, Johannes för Uldum, armstol, palisander,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Gebra, soffa/lampbord, stål med härdad glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wikkelsø, Illum för Niels Eilersen, tillskriven, armstol, svartlackerad ek med grön textilklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, gungfår/pall, fur med vit fårskinnsklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hörnskåp, ek, barock, sekelskiftet 1700, dekor av balusterformade halvkolonner och blinderingar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstolar, 1 par, bonad björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Louis XVI, antagligen Nordtyskland,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuret och lackerat trä, transition senbarock-rokoko, 1700-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Byrå, mahogny, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj med fotpall, grön läderklädsel, elektrisk,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Spelbord, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, djuphäftat, brunt läder, 1910-20-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Cattelan, Giorgio, stolar, 6 st, svart läder, "Lara"
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Volther, Poul M för Gemla, Diö, serveringsvagn, teak och bok med uppfällbar melaminskiva, "Jean",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, sybord, teak och bonat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sybord, mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, 2 lådor, alm och ljus björk, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, 2 lådor, mahogny och bonad bok, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd norsk (?) designer, fåtöljer, 3 st, bonat trä och canvas, 1960-70-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Citterio, Antonio för B&B Italia, fåtölj, vit läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Satsbord, 3 st, lackerat trä med kakelplattor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Seindal , Børge för P Westergaards Møbelfabrik, Silkeborg, byrå, palisander,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK