Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Okänd ungersk (?) konstnär, olja, blomsterstilleben,
309
Okänd ungersk (?) konstnär, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Gonzales, Pilar, akvarell, "På vägen dit",
310
Gonzales, Pilar, akvarell, "På vägen dit",
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Cronqvist, Per, färglito, stup,
311
Cronqvist, Per, färglito, stup,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Gowenius, Rudolf, olja, stilleben med amaryllis,
312
Gowenius, Rudolf, olja, stilleben med amaryllis,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Picart, Etienne efter Domencio, Zampieri (Il Domenichino), kopparstick, sekelskiftet 1800, "Symphonia",
313
Picart, Etienne efter Domencio, Zampieri (Il Domenichino), kopparstick, sekelskiftet 1800, "Symphonia",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Reumert, Niels, färglito, komposition,
314
Reumert, Niels, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Stenqvist, Nils G, färgetsning, "Cell", ur 1974 års mapp från Föreningen för Grafisk Konst,
315
Stenqvist, Nils G, färgetsning, "Cell", ur 1974 års mapp från Föreningen för Grafisk Konst,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Mörner, Stellan, färglito, "Speglingar",
317
Mörner, Stellan, färglito, "Speglingar",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "TV-familjen",
318
Olson, Erik, färglito, "TV-familjen",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Thorén, Esaias, färglito, "Wilhelm Tells familj",
319
Thorén, Esaias, färglito, "Wilhelm Tells familj",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Röd kväll",
320
Olson, Axel, färglito, "Röd kväll",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "Nocturne",
321
Jonson, Sven, färglito, "Nocturne",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Möte",
322
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Möte",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner,
324
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Sterup Hansen, Dan, linoleumsnitt (?), figurkomposition,
325
Sterup Hansen, Dan, linoleumsnitt (?), figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Krause, Emil, kolteckning med täckvitt, Slotsholms Kanal med Börsen, Köpenhamn,
326
Krause, Emil, kolteckning med täckvitt, Slotsholms Kanal med Börsen, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Watson, Caroline efter Edge Pine, Robert, roulettegrayr i sepia, "Garrick Speaking the Jubilee Ode" 1784, skådespelaren David Garrick lät 1757 skulpturen Louis-François Roubiliac utföra en
327
Watson, Caroline efter Edge Pine, Robert, roulettegrayr i sepia, "Garrick Speaking the Jubilee Ode" 1784, skådespelaren David Garrick lät 1757 skulpturen Louis-François Roubiliac utföra en
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Schovelin, Axel Thorsen, tillskriven, akvarellerad tuschteckning, landskap med boskap,
328
Schovelin, Axel Thorsen, tillskriven, akvarellerad tuschteckning, landskap med boskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Malteste, Louis, poster, litograferad, 1800-talets slut, Thêatre Antoine (ex Menus-Plaisirs),
329
Malteste, Louis, poster, litograferad, 1800-talets slut, Thêatre Antoine (ex Menus-Plaisirs),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Agnell, Olle, olja, Vid ån 1967
330
Agnell, Olle, olja, Vid ån 1967
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Spitzweg, Carl, kopia efter, olja, "Ett besök",
331
Spitzweg, Carl, kopia efter, olja, "Ett besök",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Månsson, Stig, olja, sittande modell,
332
Månsson, Stig, olja, sittande modell,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Liljebladh, Birgitta, olja, stilleben med irisar,
334
Liljebladh, Birgitta, olja, stilleben med irisar,
Slutpris11 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Svensson, Sture, olja, landskap Bornholm,
336
Svensson, Sture, olja, landskap Bornholm,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Saabye, Svend, färglito, "Tryk 2",
337
Saabye, Svend, färglito, "Tryk 2",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
338
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
339
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
340
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglitografier 2 st, delvis handkolorerade, Sankta Katarina respektive Birgitta av Vadstena,
341
Olson, Erik, färglitografier 2 st, delvis handkolorerade, Sankta Katarina respektive Birgitta av Vadstena,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Saabye, Svend, akvarell, blomsterstilleben,
342
Saabye, Svend, akvarell, blomsterstilleben,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
348
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ravn, Johannes, olja, tranor i landskap,
349
Ravn, Johannes, olja, tranor i landskap,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ridinger, Johann Elias, kopparstick, "Der Schweins Jagd",
350
Ridinger, Johann Elias, kopparstick, "Der Schweins Jagd",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Boêthius, Lars, olja, landskap,
351
Boêthius, Lars, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Agnell, Olle, grafiska blad, 3 st,
352
Agnell, Olle, grafiska blad, 3 st,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
355
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Geert, Edith, olja, interiör med sittande dam,
356
Geert, Edith, olja, interiör med sittande dam,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap,
357
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja, berglandskap,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
358
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Tilemann-Petersen, Christian, olja, kyrkoruin i Visby,
359
Tilemann-Petersen, Christian, olja, kyrkoruin i Visby,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
360
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
361
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Frieberg, Ryno, olja, sittande akt - porträtt av konstnärens hustru Beth Zeeh,
362
Frieberg, Ryno, olja, sittande akt - porträtt av konstnärens hustru Beth Zeeh,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Janson, Knut, olja, "Halland,",
363
Janson, Knut, olja, "Halland,",
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
365
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Avslutad
Andersson, Ragnar, oljemålningar, 5 st, kustpartier,
366
Andersson, Ragnar, oljemålningar, 5 st, kustpartier,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Wilhelmsson, Carl, efter honom, etsning, Fiskare 1919,
367
Wilhelmsson, Carl, efter honom, etsning, Fiskare 1919,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Campbell, Claes-Erik (Classe), olja, Brahehus slottsruin,
368
Campbell, Claes-Erik (Classe), olja, Brahehus slottsruin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.