Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Forssell, Christian Didrik efter Gérard, Francois, kopparstick, Karl XIV Johan,
191
Forssell, Christian Didrik efter Gérard, Francois, kopparstick, Karl XIV Johan,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Bogsund" (Ulricehamn),
194
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Bogsund" (Ulricehamn),
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Janczak, Jan January, blandteknik, komposition,
195
Janczak, Jan January, blandteknik, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Kungsbacka",
196
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Kungsbacka",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Rosén, Wiga, gouache, person på väg,
201
Rosén, Wiga, gouache, person på väg,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd ungersk konstnär, etsning, porträtt av Primaten av Ungern, kardinal János Csernoch,
204
Okänd ungersk konstnär, etsning, porträtt av Primaten av Ungern, kardinal János Csernoch,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, medicinsk plansch, kut- och svankryggar,
205
Okänd konstnär, medicinsk plansch, kut- och svankryggar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "Gryning",
208
Jonson, Sven, färglito, "Gryning",
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Lauréus, Alexander, tillskriven, motiv ur Tobias historia,
215
Lauréus, Alexander, tillskriven, motiv ur Tobias historia,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Hansen, Axel, olja, motiv från Gudhjem, Bornholm,
216
Hansen, Axel, olja, motiv från Gudhjem, Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hoyland, John, akvatint och linjeetsning, "Memphis" (blue) 1980
217
Hoyland, John, akvatint och linjeetsning, "Memphis" (blue) 1980
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
218
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Zilo, Gunnar, olja, sittande akt,
219
Zilo, Gunnar, olja, sittande akt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Matisse, Henri, efter honom, färglito, "Danseuse Créole",
225
Matisse, Henri, efter honom, färglito, "Danseuse Créole",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
227
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Jolin, Einar, färglito, "Dans på Skansen",
230
Jolin, Einar, färglito, "Dans på Skansen",
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Almqvist, Holger, olja, "Hamnen, Vik",
232
Almqvist, Holger, olja, "Hamnen, Vik",
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Lindblad, Hjalmar, olja, spansk dam,
233
Lindblad, Hjalmar, olja, spansk dam,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Goodwin, Henry B, fotografi, Hjalmar Branting,
234
Goodwin, Henry B, fotografi, Hjalmar Branting,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Lisper, Olle, gouache, "Kvällsmusik",
235
Lisper, Olle, gouache, "Kvällsmusik",
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Hanna och tvättkorgen",
239
Olson, Axel, färglito, "Hanna och tvättkorgen",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Johansson, Albert, färglito, komposition,
240
Johansson, Albert, färglito, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Onsberg, Ulf, färglito, träd i dimma,
243
Onsberg, Ulf, färglito, träd i dimma,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Johansson, Rune, färglito, knölsvanar,
244
Johansson, Rune, färglito, knölsvanar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Onsberg, Ulf, färglito, parkbänk,
246
Onsberg, Ulf, färglito, parkbänk,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Saabye, Svend, olja, komposition,
253
Saabye, Svend, olja, komposition,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Henning, Gerhard, etsning, "Äventyr",
258
Henning, Gerhard, etsning, "Äventyr",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Krüger, Einar, olja, blomsterstilleben,
259
Krüger, Einar, olja, blomsterstilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ljung, Folke W, olja, Infartsgatan till Menton
263
Ljung, Folke W, olja, Infartsgatan till Menton
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Diorama, delvis bemålat trä, vax, papper mm, i form av växtbukett, 1800-tal,
269
Diorama, delvis bemålat trä, vax, papper mm, i form av växtbukett, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Sinding-Christensen, Svend, olja, Kongens Bryghus vid Frederiksholms Kanal i Köpenhamn,
274
Sinding-Christensen, Svend, olja, Kongens Bryghus vid Frederiksholms Kanal i Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner,
290
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Adrian-Nilsson, Gösta "GAN", tusch och akvarell, figurkomposition, utförd i Eketånga 1922,
291
Adrian-Nilsson, Gösta "GAN", tusch och akvarell, figurkomposition, utförd i Eketånga 1922,
Slutpris11 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition,
292
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition,
Slutpris14 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition,
293
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition,
Slutpris13 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, blyerts, "Le marin",
294
Lorentzon, Waldemar, blyerts, "Le marin",
Slutpris10 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, gouache, "Fragment mot natthimmel" - förlaga till färglitografin med samma namn,
295
Jonson, Sven, gouache, "Fragment mot natthimmel" - förlaga till färglitografin med samma namn,
Slutpris12 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Thorén, Esias, olja, "Primitiv figur Ibiza" - förlaga till färglitografin "Pojke från Ibiza" från 1952,
296
Thorén, Esias, olja, "Primitiv figur Ibiza" - förlaga till färglitografin "Pojke från Ibiza" från 1952,
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Avslutad
Hallberg, Lars, olja, "Särdal" - från Skallen,
299
Hallberg, Lars, olja, "Särdal" - från Skallen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Koson, Ohara, färgträsnitt, "Two geese",
300
Koson, Ohara, färgträsnitt, "Two geese",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lensdorf, Andreas, olja, "Naturdikt",
301
Lensdorf, Andreas, olja, "Naturdikt",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Saabye, Svend, olja, komposition,
302
Saabye, Svend, olja, komposition,
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "Nattbild",
303
Jonson, Sven, färglito, "Nattbild",
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
304
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
305
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
SlutprisInga bud
Avslutad
Thorén, Esaias, färglito, "Improvisation",
306
Thorén, Esaias, färglito, "Improvisation",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Mörner, Stellan, färglito, "I hängmattan"
307
Mörner, Stellan, färglito, "I hängmattan"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Efter oss syndafloden",
308
Olson, Erik, färglito, "Efter oss syndafloden",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.