Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
369
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
370
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
371
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
385
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav,
390
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Michael, blandteknik, komposition med ansikte,
395
Qvarsebo, Michael, blandteknik, komposition med ansikte,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Olson, Erik, litografi, "Ödets verkstad", färgvariant,
397
Olson, Erik, litografi, "Ödets verkstad", färgvariant,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, redskap på kaj,
398
Olson, Axel, färglito, redskap på kaj,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Rosor i skyn,
399
Olson, Axel, färglito, Rosor i skyn,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
401
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö,
404
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, Uppsala Domkyrka och Gustavianum sedda från Odenslund,
405
Okänd konstnär, olja, Uppsala Domkyrka och Gustavianum sedda från Odenslund,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Rosor i skyn",
409
Olson, Axel, färglito, "Rosor i skyn",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
413
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
414
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
415
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
416
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, pastell, flickporträtt,
417
Okänd konstnär, pastell, flickporträtt,
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
418
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, oljor, 2 st, landskap,
419
Okänd konstnär, oljor, 2 st, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, insjömotiv,
420
Okänd konstnär, olja, insjömotiv,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Frans, akvareller,  2 st, hus i landskap,
421
Lindström, Frans, akvareller, 2 st, hus i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Frans, akvareller,  2 st, motiv från Kungliga Djurgården, Stockholm,
423
Lindström, Frans, akvareller, 2 st, motiv från Kungliga Djurgården, Stockholm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Oppenheimer, Johnny, gouache, "Gamla moskén i Jaffa - Israel",
425
Oppenheimer, Johnny, gouache, "Gamla moskén i Jaffa - Israel",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Rix, Marna, olja, komposition,
429
Rix, Marna, olja, komposition,
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Avslutad
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, stadsbild,
430
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, stadsbild,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
433
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa,
435
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54
439
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor,
440
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg,
441
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell,
449
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
468
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, komposition,
469
Okänd konstnär, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Östergren, Torsten, olja, "Solnedgång",
485
Östergren, Torsten, olja, "Solnedgång",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, 'Himmelsfärd',
487
Olson, Axel, färglito, 'Himmelsfärd',
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ronner-Knip, Henriëtte, kopia efter, olja, hund och katt,
506
Ronner-Knip, Henriëtte, kopia efter, olja, hund och katt,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
507
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Haycock, Vibeke, olja, "Iron & Tubes",
508
Haycock, Vibeke, olja, "Iron & Tubes",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska,
510
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Berg, Hans, färglito, figurkomposition,
512
Berg, Hans, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bolswert, Schelte Adams, efter Rubens, Sir Peter Paul & Hendricx, Gillis, kopparstick, Aeneas skeppsbrott, 1600-talets 1 hälft,
527
Bolswert, Schelte Adams, efter Rubens, Sir Peter Paul & Hendricx, Gillis, kopparstick, Aeneas skeppsbrott, 1600-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Meinert, Peder, akryl, "Svinedrengen" (efter H C Andersens Prinsessan och svinaherden)
530
Meinert, Peder, akryl, "Svinedrengen" (efter H C Andersens Prinsessan och svinaherden)
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Svensson, Gunnar, olja, "Fiol o blommor",
533
Svensson, Gunnar, olja, "Fiol o blommor",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
535
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Malmeström, Akke Hugh, olja, "Gammal går med skördefolk, Gesunda",
553
Malmeström, Akke Hugh, olja, "Gammal går med skördefolk, Gesunda",
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Eleanor Rigby",
556
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Eleanor Rigby",
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Space Mirror",
557
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Space Mirror",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.