Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vaser, 1 par, glaserat lergods, Kina, troligen Han (206 f.Kr.–220 e Kr),
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Koson, Ohara, färgträsnitt, "Two geese",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skål, porslin, Kina Qing (1800-tal),
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Lock, porslin, Kina, Qianlong (1736.95),
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skrin, lackerat trä med bronsbeslag, Japan, Meiji, 1800-talets slut, invändigt med 5 lådor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Broderi, siden, Kina Qing/republik, 1900-talets början,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tallrikar, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
RUrna, delvis grönglaserat lergods, Kina (?), 1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Thekanna samt skål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bojan, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvvaser, 1 par, keramik, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), europeisk silverform,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Golvurna, porslin, Kina, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti porslin, så kallat äggskalsporslin, 4 lådor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti porslin, Kina och Japan, 1900-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti porslin, Kina, 1900-tal,
789
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK