JULAUKTION
Julauktion söndagen den 19/12 klockan 16.00
Fredagen 17/12 12 - 19
Lördagen 18/12 10 - 17
Söndagen den 19/12 12 - 15.45
- Vapen, mynt, medaljerRensa filter
Vette, skuret och bemålat trä, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Frimärksalbum med äldre frimärken,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Silvermynt, 1 Riksdaler Karl XIV Johan 1821 (jubileumsriksdaler)
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Teleskopkikare, läderklädd mässing, A Johannsen, 149 Minories, London,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Anvisningssedel, 10 kroner, Danmark Fredrik IX 1953,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Silvermynt, 2 Mark, Karl XII 1701,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Silvermynt, 2 Mark, Karl XI 1671,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Mynt, silver, 1/6 Riksdaler, Gustav IV 1805,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Silvermynt, 1 pund, Biafra 1969, vikt 19,8 gram,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Medalj, silver, Carl Michael Bellman, slagen 1833,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti mynt mm, 12 st, silver,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti äldre mynt och sedlar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt, sedlar, medaljer mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Medaljer/plaketter, 3 st, marina motiv, järnplåt från Pansarbåten Sverige,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bajonett med balja och bärläder, M/1896,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK