JULAUKTION

Julauktion söndagen den 19/12 klockan 16.00

Fredagen 17/12 12 - 19

Lördagen 18/12 10 - 17

Söndagen den 19/12 12 - 15.45

JULAUKTION
Okänd designer, tidskriftshylla, trä
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, ett par, grönlackerat och bronserat trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 1 par, skuret och bonat trä, så kallade Dantestolar, renässansstil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, skuret och lackerat trä, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Brdr Furbo Spøttrup, matbord med 2 utdragbara skivor, teak, 1960-tal, svagt rundade sarger,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsen, Kjeld för Anderstrup, stol, ek med textilklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk (?) designer, 1950-60-tal, skrivbord, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, hurts, ek,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, mahogny, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Laboremus, Viborg, Danmark, soffbord, obehandlad ek,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avlastningsbord, vitlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Emil Clausen, hyllsektioner, 4 delar, palisander, 1960-70-tal,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Förvaringsmöbel, bonad ek, 1800-talets slut,
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lådspegel, valnöt, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Altar/sidebord, hardwood, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, skuren, svarvad och bonad ek, renässansstil, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bokskåp, valnöt och valnötsrot, oscarianskt, 1800.talets 2 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Louis XVI, antagligen Nordtyskland,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK