Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.

SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Soffa, skuret och grålackerat trä, herrgårdssnickeri empire, 1800-talets slut,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stegpall, krom med röda melaminplattor,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hyllmöbel, skuret och bonat trä, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot, rokokostil, 1800-talets slut,
Slutpris6 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 1 iläggsskiva, bok,
Slutpris3 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Fåtöljer, 1 par, svarvad valnöt med gul plyschklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuret och bemålat trä, gustaviansk, 1700-talets slut, dekor av bladstav,
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Inge för Bröderna Andersson, Ekenässjön, fåtölj, palisander med röd textilklädsel, "Bracil",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kista, skuren och delvis bonad kamfer,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal,
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal,
Okänd designer, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK