- DiverseRensa filter
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, 3 delar tenn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre verktyg, smide med trähandtag
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas samt bordslampa, lackerad och förgylld metall, Moda Lamps, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, röd glasmassa med mässingsmontage,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, delvis emaljerad mässing, 1800-talets slut,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, klar- respektive grön glasmassa med mässingsmontage,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, flingods med kopparmontage, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, mässingsbeklätt trä, barockstil, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, svarvat och svartlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, laminat, "Kensington Station",
Slutpris1 600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Reseur, metall och glas, Junghans,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell liknande Slottsbarock,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gung/rullhäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1920-30-tal, nattlampa, koppar och pergamin,
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tidskriftsställ, lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, palisander med intarsia, 1900-talets 2 hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Smyckehållare, metall med prismor
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegellampett till 2 ljus, mässing, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fossil, oidentifierad fiskart,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti prismor mm tillbehör till ljuskronor,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Konsol, skuret trä och pastellage, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK