Okönd designer för Villeroy & Boch, mummakanna, stengods med tennlock, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, omkring 1910, jardinière, vitmetall med glasinsats,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna Bruk nr 22,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Gharary, Simon för Blueroom Loudspeakers, högtalare, 1 par, vit plast, "Minipod",
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mynt- och medaljkopior, 6 st, delvis silver;
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Värmeställ, nysilver, Christofle "Gallia", 1910-20-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering450 - 500 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstakar, 1 par, förgylld brons, antagligen Frankrike, Napoleon III, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris9 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kaminur, förgylld och patinerad metall och alabaster, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kulspets- samt blyertspenna, sterlingsilver, Cross,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Andersson & Johansson, Höganäs, vägglampett, glaserat lergods,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mask, skuret trä och växtfiber, så kallad Kiwebe,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, Punu,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Stelton, hylla/tidskriftshållare,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, milennieljusstake,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Larsson, Lisa för Gustavsberg Studio, väggspegel, glaserat stengods,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, förgyllt och bemålat trä och pastellade, högklassigt empirearbete, antagligen Göteborg 1810-tal,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kaffekanna, koppar, 1800-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Fat, tenn, djupt, slät modell,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, förgylld och patinerad metall med prismor,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1700-tal,
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstake mässing, barock, 16-1700-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bouilottelampa, nysilver med bemålad plåtskärm, 1800-talets slut,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bang & Olufsen, Beolab 2000
Bang & Olufsen, Beolab 2000
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Golfklubba, hickory, Ralph Weldon, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, England, George III, sekelskiftet 1800,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstake, tenn med mässingsmontage, antagligen Holland eller Spanien 1700-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Resväska, Samsonite, Schwayder Bros, Detroit,  1940-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bokstöd/brevpress, serpentinsten,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Åke I, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK