SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Damarbetsbord,  mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, delvis svärtad valnöt, oscariank, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bord, skuren och bonad ek, nyrenässans,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hylla, bambu, 4 rottingklädda hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsvagn, bambu med frostade glasskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bambu med frostad glasskiva
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, bambu med frostad glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 4 st, valnöt på kromade ställ,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, bonat trä, delvis 1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, skuret, bemålat och bronserat trä, gustavianska provinsarbeten,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal,
Okänd designer, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 1 hälft, 9 lådor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Altar/sidebord, hardwood, Kina, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggvitrinskåp, bemålat trä, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Öronlappsfåtölj, skuren ek, möjligen England, sekelskiftet 1700,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pottstol (!), mahogny, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggskåp, fur, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, välvt krön,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK