Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hyllmöbel, skuret och bonat trä, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, blomsterbord, teak och ek,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mathsson, Bruno för Dux, vilstol, böjträ med canvasklädsel, Pernilla,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, snurrstol, lackerad metall och ek, sits och rygg med svart läderklädsel,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1920-tal, fåtölj, läderklädsel med mässingsstift,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, toilettemöbel, 2 delar, toilettebord, mässing med marmorskiva samt pall, mässig med pälsimiterande klädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 1 iläggsskiva, bok,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Cioncada, Enrico för SitLand, stolar, 1 par, fällbara, plexiglas och krom, 1900-talets andra hälft, "Ouverture",
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, rödlackerad på stålben, modell FH 3107 'Sjuan',
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, palisander med utdragbar Perstorpsplatta, denna med dekor av Sigvard Bernadottes "Virrvarr",
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Notini, Bo för Glössner & Co, tillskriven, soffbord med belysning, trä med frostad och etsad glasskiva,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Strinning, Nils, vägghylla, teak och vitlackerad metall, "String", 2 hyllplan samt tidningshylla
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Dux, fåtöljer, 1 par, brun skinnklädsel på kromat underrede,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Skov, Carl Ååge för Munch's Møbelfabrik, Slagelse, byrå, teak, design 1957,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lampbord, mahogny, engelsk stil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, sideboard, avlutad fur,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, sideboard, körsbärsträ,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, palisander,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Byrå, delvis svärtad mahogny, Nordtyskland, empire, 1820-30-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kista, skuren och delvis bonad kamfer,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallbyrå, pyramidmahogny, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, palisander med intarsia och bronsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK