Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
802
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
818
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
819
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
820
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
830
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
831
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä,
833
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början,
840
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
844
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,
850
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,
851
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
852
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
865
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar
867
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor,
877
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
885
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
895
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sybord med uppfällbar klaff,
918
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
926
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, teak,
938
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck,
953
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuret och bonat trä med mossgrön klädsel,
958
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armstolar, 1 par, bonat trä med grön plyschklädsel,
959
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
970
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord med klaffar, idegran med blå (?), läderklädda skivor,
971
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Konsol/halvbord, skuret och bonat trä, 1900-talets 1 hälft,
972
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, valnöt med svärtade detaljer, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
973
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, bonad ek med läderklädsel, 1900-talets 1 hälft,
974
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
975
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
993
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, 1800-talets 1 hälft,
996
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
997
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
998
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
1000
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Clubfåtöljer, 1 par, bonad ek med grön, mönstrad sammetsklädsel,
1001
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
1004
SlutprisInga bud
Värdering400 - 5 000 SEK
Okänd designer, pall, teak/böjträ på 3 stålben, 1950-tal,
1005
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Ulferts, Tibro, sideboard, teak,
1006
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
1007
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
1009
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1027
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
1029
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hövdingestol, läderklätt trä och växtfibrer,
1040
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, satsbord, 3 st, palisander med kakelplattor,
1043
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 1 par,
1052
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK