Okänd dansk konstnär, 1700-tal, oljemålningar 1 par, porträtt av Christian V av Danmark och hh Sofia Magdalena née prinsessa av Brandenburg-Kulmbach,
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Kosleck, Martin (egentligen Nicolaie Yoshkin), olja, porträtt av Marlene Dietrich,
Slutpris30 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Dinnage, Gerry, olja, delfiner,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Mélissent, Maurice, akvarell, segelfartyg,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Olsen, Einar, olja, segelskuta på slip,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Runge, Hannes, olja, porträtt av flicka med flätor,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, möjligen Indien, 1900-tal, olja på guldgrund, blomsterstilleben,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, "Det eviga leendet",
Slutpris8 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Kronstrand, Bror, blyerts, damporträtt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Björnberg, Evald, olja, blomsterstilleben,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Björnberg, Evald, olja, Marstrands Kyrka,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Buharewicz-Hewelke, Jadwiga, olja, polsk landsby,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brandt, Carl, olja, fäbod i snö,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Omega,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Alpha,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ahrle, Leif, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Trzcinski, Mieczyslaw, olja, Kościół Wizytek i Warszawa,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd polsk konstnär, 1800-tal, akvarell, personer i landskap,
Slutpris2 200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, olja, interiör med piprökande man,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Trebacz, Maurycy (Mojżesz), olja, porträtt av judisk man,
Slutpris7 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lepautre, Jean efter Erik Dahlbergh, kopparstick 2 st, "Rex Sueciæ missum ab Imperatore Turcico" respektive "Solennis coronatio Serenissimæ Principis ac Dominæ D(omi)næ Hedwigis Eleonore"
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Puchalski, Marian, akvareller, 4 st, Warzawamotiv, bland annat Łazienkiparken,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Agnell, Olle, etsning, "Dalen vid Kalamefka (?) Kreta,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, "X:ets hatt",
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jonson, Sven, färglito, Nocturne,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Boberg, Jörgen, linjeetsning och akvatint, "Brev fra Wien efter jagten",
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Staehr-Olsen, Fritz, akvarell, motiv från Gilleleje,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, "Old Man with Beard, fur Cap, and velvet Cloak", omkring 1632,
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Claesson, Stig, färglito, villaträdgård,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lindström, Bengt, färglitografi, August Strindberg 1979,
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd dansk konstnär, olja "Latter-gas" (lustgas),
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brandt, Carl, pasteller, 1 par, vår- respektive vinterlandskap med björkar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med insjö,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thorén, Esaias, Sydländska kvinnor,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Månsken och flygelfönster",
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk konstnär, 1900-talets mitt, olja, sträckande gäss,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med eka,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK