Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.
Visning i lokalen:
Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45
- MöblerRensa filter
Pall, mahogny med brun läderklädsel, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris1 900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, bonat trä med moccaklädsel,
Slutpris7 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, dagbädd, bonad bok, Swedish Grace, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, säng/lampbord, 1 par, ljus björk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa samt fåtölj, björk med blå ylleklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, svartlackerat stål med lösa, rödklädda dynor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, nattygsbord, valnöt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Soffbord, valnöt med björkunderrede, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Butikshylla, valnöt och grönlackerat trä, 1950-60-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fåtölj, skuren och bonad bok med rottingklädsel,
Slutpris3 600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergère, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Armstolar, 1 par, skuren och bonad bok, rokokostil, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft, soffbord, valnöt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, matgrupp, 9 delar, mahogny,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, fåtölj, massiv teak med stoppad, grå ylleklädsel,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrivbord, avlutad fur, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, hörnskåp, palisander,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK