Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.

Visning i lokalen:

Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45

Colombo, Carlo för Guzzini, satsbord, 3 st, akrylplast,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Gueridoner, 1 par, vitmålat och förgyllt trä, gustavianska (Louis XVI?), 1770-80-tal, dekor av vädurshuvuden, -ben, klotfestoner mm,
SlutprisInga bud
Värdering55 000 - 60 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer 1950-60-tal, pinnstolar, 3 st, svartlackerat trä, sitsar i böjteak,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 14 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, bok,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft, soffa, ek med heltäckande, beige skinnklädsel,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, soffbord, bonad ek och bok,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, teak, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bord, skuren hardwood med marmorskiva, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 5 000 SEK
Wegner, Hans J för Getama, Gedsted, stolar, 1 par, ek med beige textilklädsel, 1950-60-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Medicinskt undersökningsbord, ek, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 1 iläggsskiva, teak,
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer för Haslev, soffbord med klaffar, bok,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för The New England Collection, matgrupp, 9 delar, delvis bemålat trä,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Soffa, honungsgul björk med intarsia, biedermeier, 1800-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggskåp, avlutad fur, 1700-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörnbord, bemålat trä, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 180-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggskåp, ådringsmålat trä, allmogearbete, 1800-tal, invändigt med religiös, uppbygglig text,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Köksö/bänk på hjul, fur, 1900-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Damarbetsbord, palisander med intarsia, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, delade ben,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK