18 Ragnar Sandberg, (1902-1972), "Det blåser upp"
Signerad med initialer och daterad -35. Spännram dubbelt stämplad 89/RS. 75,5 x 90,5 cm.
Ragnar Sandberg (1902-1972)
”The Wind is Catching On”. Oil on canvas. Signed with initials and dated -35.
The back of the frame is stamped twice 89/RS. 75,5 x 90,5 cm.
Värdering | 200 000 - 300 000 SEK |
Ragnar Sandberg (1902-1972) Sverige
I kategori Art