Laddar...

Marsauktion

Auktion söndagen den 31/3 kl 16


Visning:

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Marsauktion
Avslutad
Matta, old Pakistan galleri, 380 x 100 cm_37047a_8dc3540c7432b28_lg.jpeg
22
Matta, old Pakistan galleri, 380 x 100 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan Bokhara, signerad, 155 x 90 cm_37048a_8dc3540e6df6795_lg.jpeg
23
Matta, old Pakistan Bokhara, signerad, 155 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm_37141a_lg.jpeg
59
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Persisk, 170 x 125 cm_37143a_lg.jpeg
61
Matta, semiantik Persisk, 170 x 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, 21 x 23 cm, någon fläck_37240a_lg.jpeg
127
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, 21 x 23 cm, någon fläck
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm_37315a_lg.jpeg
230
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Picasso, Pablo Ruíz, scarf, serigrafi på silke, sjal, "Colombe de la Paix" framställd för Internationella Ungdomskongressen för fred i Moskva 1957, _37376a_lg.jpeg
247
Picasso, Pablo Ruíz, scarf, serigrafi på silke, sjal, "Colombe de la Paix" framställd för Internationella Ungdomskongressen för fred i Moskva 1957,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm_37381a_lg.jpeg
257
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik Isphahan, 210 x 135 cm_37417a_8dc4cd5db25e954_lg.jpeg
301
Matta, semiantik/antik Isphahan, 210 x 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Heriz, 345 x 185 cm_37502a_lg.jpeg
396
Matta, semiantik Heriz, 345 x 185 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Måås Fjetterström, Märta, efter henne, vävnad, "Täppan", signerad MMF AB, utförd efter 1942, vävd signatur samt med etikett, 36 x 37 cm_37404a_8dc4cc3b730ccff_lg.jpeg
427
Måås Fjetterström, Märta, efter henne, vävnad, "Täppan", signerad MMF AB, utförd efter 1942, vävd signatur samt med etikett, 36 x 37 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm_37420a_8dc4cd67e3add51_lg.jpeg
449
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantk Ghom (?), 205 x 130 cm_37426a_8dc4ce1ed12c9ab_lg.jpeg
460
Matta, semiantk Ghom (?), 205 x 130 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Senneh (?), 215 x 145 cm_37427a_8dc4ce20131f489_lg.jpeg
461
Matta, semiantik Senneh (?), 215 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, ryamatta, 200 x 130 cm_37428a_8dc4ce1d4ad21b0_lg.jpeg
462
Okänd designer, ryamatta, 200 x 130 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Salongsmöbel, 6 delar, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft, soffa, 2 karmstolar, 2 fåtöljer samt bord m klaffar, tot längd 146 cm, soffa längd 208 cm_37606a_lg.jpeg
485
Salongsmöbel, 6 delar, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft, soffa, 2 karmstolar, 2 fåtöljer samt bord m klaffar, tot längd 146 cm, soffa längd 208 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Afshar, 240 x 155 cm_37563a_8dc4d97f9aac0bb_lg.jpeg
492
Matta, semiantik Afshar, 240 x 155 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta, old persisk, portalmönstrad, 190 x 125 cm_37611a_lg.jpeg
493
Matta, old persisk, portalmönstrad, 190 x 125 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, old Ghom (?), 180 x 120 cm_37615a_lg.jpeg
496
Matta, old Ghom (?), 180 x 120 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Matta, antik Teke?, 120 x 100 cm_37700a_lg.jpeg
534
Matta, antik Teke?, 120 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, ullblandning, Elsaform Annie, 235 x 160 cm, framstår oanvänd_37564a_8dc4d9999215d37_lg.jpeg
610
Matta, ullblandning, Elsaform Annie, 235 x 160 cm, framstår oanvänd
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan, 215 x 135 cm_37811a_lg.jpeg
650
Matta, old Pakistan, 215 x 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, semiantik persisk, 165 x 105 cm_37813a_lg.jpeg
651
Matta, semiantik persisk, 165 x 105 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Hamadan (?), 230 x 150 cm_37812a_lg.jpeg
653
Matta, semiantik Hamadan (?), 230 x 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Matta, semiantik persisk 240 x 160 cm_37816a_lg.jpeg
660
Matta, semiantik persisk 240 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Persisk, 225 x 145 cm_37817a_lg.jpeg
661
Matta, semiantik Persisk, 225 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik Pakistan, 130 x 95 cm_37815a_lg.jpeg
662
Matta, old/semiantik Pakistan, 130 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Ghom (?), 295 x 200 cm_37818a_lg.jpeg
663
Matta, old Ghom (?), 295 x 200 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm_37819a_lg.jpeg
664
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik persisk, 320 x 230 cm, slitage_37641a_8dc4e4343332ca4_lg.jpeg
675
Matta, semiantik/antik persisk, 320 x 230 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Hydman- Vallien, Ulrica, parti kuddar samt gardiner_37703a_8dc4e66bbdf55b4_lg.jpeg
715
Hydman- Vallien, Ulrica, parti kuddar samt gardiner
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti gardiner, Picasso, längd 218 resp 116 cm_37704a_8dc4e6c37d7292f_lg.jpeg
716
Parti gardiner, Picasso, längd 218 resp 116 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd japansk konstnär, broderi, siden, fågel på gren, enligt foto a tergo inköpt 1963, synlig storlek 26 x 33 cm_37743a_8dc4f068b4626b9_lg.jpeg
721
Okänd japansk konstnär, broderi, siden, fågel på gren, enligt foto a tergo inköpt 1963, synlig storlek 26 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Wennerfors, Helene, vävnad, ylle, sittande kvinna, signerad, 165 x 125 cm_37748a_8dc4f05c7d60787_lg.jpeg
724
Wennerfors, Helene, vävnad, ylle, sittande kvinna, signerad, 165 x 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, old Ghom (?) figural, dekor av Persepolis ruiner, signerad, 60 x 95 cm_37750a_8dc4e7520f73045_lg.jpeg
725
Matta, old Ghom (?) figural, dekor av Persepolis ruiner, signerad, 60 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Kazak (?), 125 x 70 cm_37762a_8dc4f301f57a140_lg.jpeg
752
Matta, semiantik Kazak (?), 125 x 70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan, 150 x 95 cm_37746a_8dc4f3549832618_lg.jpeg
774
Matta, old Pakistan, 150 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Afghan galleri, 300 x 80 cm_37747a_8dc4f34e7a04898_lg.jpeg
775
Matta, old Afghan galleri, 300 x 80 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, semiantik persisk, 205 x 150 cm_37749a_8dc4f394f4896a5_lg.jpeg
789
Matta, semiantik persisk, 205 x 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.