Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering22 000 - 24 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Okänd designer för Hjort Knudsen, soffa, krom med svart läderklädsel, etikettsignerad, b 240 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sekretär, ljus björk och masur-, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, 3 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med små rum, h 120 cm, fanér något rest
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, väggskåp, bok? samt blyinfattat glas, höjd 67 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, så kallad Ship´s eller Campaign Furniture, 1900-talets 2 hälft, bredd 46 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek, Louis XV, 1700-talets mitt, dekor av blommor mm, lösa, stoppade dynor, renoverade
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, armstol, 1960-tal, bonad bok med svart skai-klädsel
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Byråer, 1 par, mahogny med intarsia och mässingsdetaljer, Ancian, 4 lådor, 1900-talets 2 hälft, längd 54 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Dragkista på lös benställning, skuren och delvist bemålad fur och el, Tyskland, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, front med vertikala knäckar, tandsnittsbård, 4 lådor, längd 128 cm, renoverad
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hänghörnskåp, ek, 1700-tal, längd 71 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Swegards, Markaryd, matbord med 2 iläggsskivor samt 4 stolar, teak, 1960-tal, bord totalt 228 x 110 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kofod-Larsen, Ib för Olof Persson (OPE) Möbler, Jönköping, fåtölj, teak med cognacsfärgad läderklädsel, "Sälen", design 1956, etikettmärkt, vänster armlän med limning
Slutpris46 000 SEK
Värdering32 000 - 34 000 SEK
Kofod Larsen, Ib för Olof Persson (OPE) Möbler Jönkping, pall, teak med cognacsfärgad läderklädsel, "Siesta", 1960-tal, l 66 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, dekor av blommor samt initialer KJS HHD, h 117 cm, krön limmat
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slagbord, rödlaserat trä, barock, 16-1700-tal, balusterben, genomgående låda, oval skiva, totalt 152 x 100 cm, skiva slipad
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stolar, 6 st, skuret, grålackerat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, kopplat spjälknippe
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK