Laddar...

Marsauktion

Auktion söndagen den 31/3 kl 16


Visning:

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Marsauktion
Avslutad
Skulptur, metall på träsockel, gående Buddha, så kallad Sukothai, Thailand, 1900-tal, total höjd 35 cm
576
Skulptur, metall på träsockel, gående Buddha, så kallad Sukothai, Thailand, 1900-tal, total höjd 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Skulpturfragment, Buddahuvuden, 2 st, brons, Khmer-stil, 1900-tal, höjd 16 respektive 17 cm
577
Skulpturfragment, Buddahuvuden, 2 st, brons, Khmer-stil, 1900-tal, höjd 16 respektive 17 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, skuren sten på sockel, fourfaced Buddah, Kambodja, 1900-tal, höjd 22 cm
595
Okänd konstnär, skulptur, skuren sten på sockel, fourfaced Buddah, Kambodja, 1900-tal, höjd 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Mask, skuret och bemålat trä med infällda franska mynt, Fang, Gabon eller Kamerun, 1900-talets 2 hälft, höjd 32 cm
596
Mask, skuret och bemålat trä med infällda franska mynt, Fang, Gabon eller Kamerun, 1900-talets 2 hälft, höjd 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Skulptur, brons, Shiva, Indien, 1900-talhöjd 23 cm
603
Skulptur, brons, Shiva, Indien, 1900-talhöjd 23 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bokstöd, 1 par, skuret och delvis bemålat hardwood, inlägg av pärlemor, Afrika, 1900-talets 2 hälft, höjd 29 cm
605
Bokstöd, 1 par, skuret och delvis bemålat hardwood, inlägg av pärlemor, Afrika, 1900-talets 2 hälft, höjd 29 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
608
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1960-70-tal, relief, driven koppar, Diana, 62 x 27 cm
626
Okänd konstnär, 1960-70-tal, relief, driven koppar, Diana, 62 x 27 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, Schaubach Kunst Wallendorf, liggande kvinna, längd 23 cm
680
Figurin, porslin, Schaubach Kunst Wallendorf, liggande kvinna, längd 23 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, byst, bronserad gips, Gustav V, höjd 32 cm
751
Okänd konstnär, byst, bronserad gips, Gustav V, höjd 32 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, "Nu drar vi", koppar, höjd 36 cm
760
Okänd konstnär, skulptur, "Nu drar vi", koppar, höjd 36 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Parti träskulpturer, varierande höjd,
761
Parti träskulpturer, varierande höjd,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.