Parti smycken och bijouterier,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti diverse, 18-1900-tal, askar, dockor mm,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Minnesmynt/medaljer, 3 st, totalt 60 gram 999/1000 silver,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Förstoringsglas, silver(?), 1900-talets början,
Est1,200 - 1,500 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Borstar med silvermontage, 2 st, total silvervikt cirka 400 gram,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Liljedahl, Bengt, egen verkstad Stockholm, armring, sterlingsilver, räfflad dekor,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti smycken, bijouterier mm,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti kaffeskedar mm, silver, Rosen, total vikt 200 gram
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
781
Est600 - 800 SEK
Pris/belöningsbägare, sterlingsilver med emalj, Kungliga Automobilklubben, given godsägaren Gilbert Murray, Råbelöf,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
3 delar silver, 1800-talets mitt; matsked, dessertgaffel samt thesked, total vikt 125 gram,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK