Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Include closed lots
11d 0h
Trofé, monterat gnukranium, h 43 cm
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
11d 0h
Faskinkniv i balja, M/1848, klinga stämplad Johan Svengren Eskilstuna, total l 61 cm
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
11d 0h
Gevär, så kallat Kabylgevär, Osmanskt, 18-1900-tal, snappflintlås, benintarsia, l 162 cm
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
11d 0h
Vinsch, krom, diameter 9 cm
Vinsch, krom, diameter 9 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
11d 0h
Jambiya i balja, Jemen/Oman, 1900-talets 1 hälft, silverdekor, total l 33 cm, klinga anlupen
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
11d 0h
Starting bid15,000 SEK
Est16,000 - 18,000 SEK
11d 0h
Starting bid7,000 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
11d 0h
Starting bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
11d 0h
Medalj, 21,6 karat rödguld, vikt 3,5 gram, Haupmüntzamt Wien, 1900-talets 2 hälft, i originalförpackning med garantibevis
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
11d 0h
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
11d 0h
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
11d 0h
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
11d 0h
Stort parti frimärken, 2 flyttlådor, samt nominalvara
Starting bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK