24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Padoan, Germano för Grännaglas, skulptur, polykrom glasmassa, äpple, h 22 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält, etikettsignerad, dia 20 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti Iittala, kaffekoppar med fat, Kastehelmi mm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, kaffeservisdelar, porslin, Koka Blå, design 1953, bruksslitage
Est300 - 400 SEK
Höglund, Erik för Boda, vaser, 2 st, grön respektive röd glasmassa, signerade, höjd 14 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Martinsson, Eva-Lena för Skruf, skulptur på träsockel, tupp, polykrom glasmassa, signerad, tot höjd 39 cm
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, pokalglas, dekor i guld, sign, höjd 25 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pååg, Britten för Steninge slott, vas, signerad, höjd 28 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, "Tiger", signerad, höjd 36 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Hennix, Margaretha för Pukeberg, karaff/vas, glas, dekor i svart underfång, etikettmärkt, höjd 42 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK