Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Thorén, Esaias, olja, ”Skål, gren och blad”, signerad och daterad -31, 38 x 55 cm, a tergo utställningsetikett
Est320,000 - 340,000 SEK
Est32,000 - 34,000 SEK
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
Est600 - 700 SEK
Est28,000 - 30,000 SEK
Est15,000 - 16,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Svensson, Roland, färglitografi, "Nätbåten Gillöga", signerad och numrerad 64/250, synlig pappersstorlek 45 x 58 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Svensson, Roland, färglitografi, "Rorsman Jacob Wallenberg", signerad och numrerad 41/190, synlig pappersstorlek 69 x 56 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Svensson, Roland, färglitografi, Gillöga, Västerhamn, signerad och numrerad P.T, synlig pappersstorlek 31 x 47 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Jirlow, Lennart, färglitografi, Fiolspelaren, signerad, synlig pappersstorlek 48 x 65 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
de Zwart, Willem, olja, landskap, signerad, 19 x 24 cm
Final bid2,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid900 SEK
Est700 - 800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Bonniér, Olle, färglitografi, "Rymdsnurra", signerad, daterad -89 och numrerad 14/99, synlig pappersstorlek 50 x 35 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Qvarsebo, Michael, olja ”Katt”, signerad och daterad 2009, 38 x 46 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, Katt, signerad och daterad 2009, 20 x 20 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Rex, Göte, olja, näten torkas, signerad, 21,5 x 26 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK